Copyright © 2022 ARC School 2D ve 3D Çizim Kurs | Mimari Çizim Kursu | MEB Onaylı Sertifikalı Kurs Web Tasarım Bütün Hakları Saklıdır.

MS OFFİCE

MS OFFİCE

MS OFFİCE

MS OFFICE KURSU SÜRESİ 48 Saat/3 kişilik gruplar

MS OFFICE

MS Office kullanıcıları tarafından sıkılıkla karıştırılan şey, MS Office yazılım paketinin içerisinde hangi yazılımların olduğu ve bu yazılımların hangisinin ne işe yaradığıdır. Aşağıdaki açıklamalar bu eksikliğinizi kapatmanız adına size fazlasıyla yardım edecektir;

Word: MS Office paketinin her sürümünde yer alan kelime işlemci yazılımıdır. Word’ü kullanarak içerisine grafikler ve tablolar da ekleyebileceğiniz profesyonel dokümanlar hazırlayabilir, bu dokümanları tarayıcı yardımıyla fiziksel birer çıktıya dönüştürebilirsiniz.

ExcelMS Office’in Tablo işlemci programı olan Excel ile çeşitli çizelgeler, tablolar oluşturabilirsiniz. Excel’i Word’den farklı kılan en önemli özelliği Excel’in içerisinde yer alan formüllerdir. Bu formüller sayesinde tamamen işlevsel olarak çalışan raporlar hazırlayabilirsiniz. 

OutlookMS Office içerisinde yer alan bir e-posta yardımcısıdır. Bu yazılım aracılığıyla mail hesap oturumunuzu açabilir, e-posta gönderebilir ve e-postalarınızı okuyabilirsiniz. Anlayacağınız Outlook üzerinden tıpkı web sürümlerinde olduğu gibi maillerinizle ilgili her şeyi yapabilirsiniz.

PowerPoint: İş dünyasından, eğitim dünyasına dek en çok kullanılan MS Office yazılımlarından biri olan PowerPoint çeşitli slayt gösteri ve slayt şovları oluşturmanıza yardımcı olur. Fotoğraflar ve videolar da ekleyebildiğiniz PowerPoint ile profesyonel sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Access: Veri tabanı yönetim sistemi programıdır. MS Access Jet veri tabanı motoru ile grafik kullanıcı arayüzünü aynı yazılım paketi içerisinde birleştirmektedir.

FrontPageWeb site düzenleme yardımcısı ve bir HTML editörüdür. Yeni Office paketleri içerisinde artık yer almamaktadır.

OneNote: Kullanıcıların resimler ve daha birçok görsel ögeden de faydalanarak not alabilecekleri bir nevi dijital not defteri yazılımıdır.

Publisher: Bültenler, el ilanları ve broşürler gibi birçok şeyi oluşturmanıza yardımcı olan yayıncı programıdır. Özellikle pazarlama alanında sıklıkla kullanılan Publisher sayesinde görselliği yüksek iletişim sunuları oluşturabilmek mümkündür.

Müfredat

DERS SAATİ MS OFFICE KONULARI
0-3 EXCEL: Çalışma sayfaları ile ilgili işlemler ve Hücreler, satırlar ve sütunlarla ilgili işlemler
0-6 EXCEL: Veri girişi (otomatik doldurma/tamamlama) ve Yardımcı işlemler (Bul/Değiştir)
0-9 EXCEL: Veri Biçimlendirme ve Tablo Biçimlendirme (Tablo özellikleri)
0-12 EXCEL: Temel fonksiyonlar(istatistiksel fonksiyonlar) ve Temel Fonksiyonlar(Metinsel fonksiyonlar)
0-15 EXCEL: Koşullu biçimlendirme ve Grafikler (grafik oluşturma, düzenleme)
0-18 EXCEL UYGULAMA
0-21 Outlook, Access,Publisher,Front Page ve  Onenote
0-24 WORD: Metin Girişleri ve Metin Biçimlendirme
0-27 WORD: Tablo ve Nesnelerle Çalışmak, Sayfa Düzeni ve Yazdırma İşlemleri
0-30 WORD UYGULAMA
0-33 POWERPOINT: PowerPoint’ e Giriş ve Sunum ilkeleri ve PowerPoint Sunumu Hazırlama
0-36 POWERPOINT: Slayt Tasarımları ve Slayt Geçişleri
0-39 POWERPOINT: Animasyonlar ve Slayt Gösterileri
0-42 POWERPOINT: Farklı Görünümlerle Çalışmak ve Yazdırma İşlemleri
0-45 POWERPOINT UYGULAMA
0-48 GENEL TEKRAR

 

GRUP EĞİTİMİ = 48 SAAT SINIF 3 KİŞİLİK OLACAKTIR.

*SINIFLARIMIZIN KAPASİTESİ AZALTILMIŞ OLUP DERS İŞLEYİŞİ ÜST SEVİYEDE TUTULMASI AMAÇLANMIŞTIR.

ÖZEL DERS = 36 SAAT

*BİRE BİR EĞİTİMDE ÇİFT EKRAN KULLANILMAKTADIR DERS İŞLEYİŞİ VE UYGULAMALARDA DİREK EĞİTMEN MÜDAHELESİ YAPILMASINDA HIZLI OLUNMASI AMAÇLANMIŞTIR.

 

Ders Saatleri

EĞİTİM SAATLERİ
SABAH = 10:00 - 13:00
ÖĞLEN = 14:00 - 17:00
AKŞAM = 19:00 - 22:00

Eğitmen

3ds Max eğitmenimiz; mimarlık mezunu olup alanında uzmanlaşmış, bilgili, başarılı, yenilikleri takip eden, dinamik ve özverili eğitmenlerimizden biridir. Her branştan eğitmenimiz hem dersleri vermek hem de kendi branşı hakkında güncel gelişmeleri takip edip öğrenciye aktarmakla görevlidir.