Copyright © 2022 ARC School 2D ve 3D Çizim Kurs | Mimari Çizim Kursu | MEB Onaylı Sertifikalı Kurs Web Tasarım Bütün Hakları Saklıdır.

POST PRODÜKSİYON EĞİTİMİ

POST PRODÜKSİYON EĞİTİMİ

POST PRODÜKSİYON EĞİTİMİ

GRUP  EĞİTİMİ = 24 SAAT   SINIF 3 KİŞİLİK  OLACAKTIR.

*SINIFLARIMIZIN   KAPASİTESİ  AZALTILMIŞ OLUP DERS İŞLEYİŞİ ÜST SEVİYEDE TUTULMASI AMAÇLANMIŞTIR.

ÖZEL DERS =  12 SAAT

*BİRE BİR  EĞİTİMDE   ÇİFT EKRAN KULLANILMAKTADIR    DERS İŞLEYİŞİ VE UYGULAMALARDA DİREK EĞİTMEN MÜDAHELESİ YAPILMASINDA HIZLI OLUNMASI AMAÇLANMIŞTIR.

 

PHOTOSHOP POST PRODUCTION KURSU NEDİR?

Post production Mimari görselleştirme üzerinden ele alındığında 3 Boyut Programları içinde yer alan render motorlarıyla yapılan görsellerimizin render sonrasındaki görüntülerini Işık gölge yansıma ,tonlama vs gibi ayarlarla daha kaliteli , daha gerçekçi ve güzel bir görünüme getirme işlemidir. Bunun dışında Post Production ile yüksek Polygon sayılarına sahip objeleri Photoshop ile oluşturulan görselin üzerine yerleştirme işlemleride yapabiliriz. 3Boyutlu Mimari Görselleştirmeler yapan her tasarımcı oluşturduğu görsellerin kullanım alanlarına göre kaliteli çıktıları sunabilmek adına render sonrasında görsellerine Post Production uygulamak zorundadır. Post Production Photoshop Programı ile Görsellerimizi kalitelendirme işlemidir. Mimari Görselleştirme alanında çalışan Mimarlarİç MimarlarPeyzaj Mimarları ve Tasarımcılar tarafından kullanıllan Post Production bu sektörde çalışanların olmazsa olmazıdır.

NEDEN POST PRODUCTION EĞİTİMİ?

  • Post Production ile 3 boyut modelleme programında kullanılan render motorlarının render  alma sürelerini beklemek zorunda kalmayız.
  • Render için kullanılan materyalleri yüksek çözünürlüklerde kullanma şanşı elde ederiz
  • 3b Modelleme yaparken bilgisayar sitemimizi zorlayan yüksek polygonlu  objeleri (Ağaç – Orman -çimen vb. ) modelimize Photoshop ta ekleyerek zamandan ve enerjiden tasarruf sağlarız.
  • Görsellerimizin ışık, renk, gölge yansıma, gibi temel ayarlarını Photoshop  içindeki araçlarla optimize edip daha güzel , canlı ve kaliteli Resimler  elde ederiz.
  • Render hatalarımızı düzeltebiliriz.
  • Post Production ile Render konusunda mesleğinizi ön plana çıkarır, farkındalık yaratırsınız.
  • Peyzaja elamanları oldukça fazla olup , orman sahnelerinden kentsel mekanlara, ağaçlar, araçlar, insanlar, dış mekan donatıları ve daha bir çok kategoriden objeler le sahneler kurgulayabilirsiniz.

PHOTOSHOP POST PRODUCTİON KURSU EĞİTİM İÇERİĞİ

  • PHOTOSHOP’A GİRİŞ
  • PHOTOSHOP İLE MİMARİ İÇ VE DIŞ MEKANLARI POST PRODUCTION YAPMA

 

Müfredat

DERS SAATİ KONULAR
0-3  
0-6  
0-9  
0-12  
0-15  
0-18  
0-21  
0-24  

 

GRUP EĞİTİMİ = 24 SAAT SINIF 3 KİŞİLİK OLACAKTIR.

*SINIFLARIMIZIN KAPASİTESİ AZALTILMIŞ OLUP DERS İŞLEYİŞİ ÜST SEVİYEDE TUTULMASI AMAÇLANMIŞTIR.

ÖZEL DERS = 12 SAAT

*BİRE BİR EĞİTİMDE ÇİFT EKRAN KULLANILMAKTADIR DERS İŞLEYİŞİ VE UYGULAMALARDA DİREK EĞİTMEN MÜDAHELESİ YAPILMASINDA HIZLI OLUNMASI AMAÇLANMIŞTIR.

 

Ders Saatleri

EĞİTİM SAATLERİ
SABAH GRUBU = 10:00 - 13:00
ÖĞLEN GRUBU = 14:00 - 17:00
AKŞAM GRUBU = 19:00 - 22:00

Eğitmen

Post Prodüksiyon eğitmenimiz; Grafik ve Tasarım mezunu olup alanında uzmanlaşmış, bilgili, başarılı, yenilikleri takip eden, dinamik ve özverili eğitmenlerimizden biridir. Her branştan eğitmenimiz hem dersleri vermek hem de kendi branşı hakkında güncel gelişmeleri takip edip öğrenciye aktarmakla görevlidir.